Apel Olimpijski 2015


    Jak co roku w kwietniu Dni Olimpijczyka upamiętniają kolejną, tym razem już 119. rocznicę przeprowadzonych właśnie w tym miesiącu w Atenach pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich. To okazja do przypomnienia i utrwalenia podstawowych zasad ideowych naszego ruchu oraz roli jaką olimpizm i sport w ogóle odegrały dla zbliżenia państw i narodów.

    To także szansa na ugruntowanie wiedzy o historii polskiego sportu, jego dorobku i największych gwiazdach - służyć mogą temu okolicznościowe wystawy, konkursy, spotkania z wybitnymi zawodnikami i trenerami. Ufamy, że podczas tegorocznych Dni takich inicjatyw nie zabraknie.

    Jesteśmy pewni, że w Dniach Olimpijczyka w całym kraju - w szkołach, uczelniach, klubach sportowych, w miastach, miasteczkach i wsiach - odbędzie się wiele masowych imprez sportowo-rekreacyjnych. Powinny one zbliżyć do sportu szerokie rzesze polskiego społeczeństwa - zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dojrzałe, w tym również - seniorów. W sporcie jest bowiem miejsce dla każdego.

    Za niewiele ponad rok polskich sportowców czeka olimpijski start w Rio de Janeiro. W drodze do niego - wiele dni treningów, startów kontrolnych i zdobywania kwalifikacji olimpijskich. Jeszcze wcześniej, bo już w czerwcu bieżącego roku, ważnym wyzwaniem dla naszego sportu będzie udział reprezentacj w I Igrzyskach Europejskich w Baku. W obu tych imprezach, ale i w wielu innych - w mistrzostwach świata i Europy oraz zawodach Pucharu Świata my, Polacy chcemy wypaść godnie i wspólnie cieszyć się sukcesami biało-czerwonych. Wspólnie stwórzmy więc wokół nich przyjazny, mobilizujący do wielkich wyników klimat społeczny. Wierzymy, iż zrewanżują się nam niejednym miejscem na podium.


Polski Komitet Olimpijski Warszawa 2015


strzałka do góry© 2022 - PŁOCKI KLUB OLIMPIJCZYKA

Liczba odwiedzin strony: